Basketbalisté New Jersey ani na pátý pokus v NBA nevyhráli

NEW YORK

Basketbalisté New Jersey v novém ročníku NBA ani na pátý pokus nevyhráli. Ve středu na domácí palubovce podlehli Denveru 94:122 a vyrovnali nejhorší start do sezony v historii klubu.

Zklamaní basketbalisté New Jersey - ilustrační fotgrafie

Nuggets o vítězství rozhodli v třetí čtvrtině, ve které nastříleli 44 bodů. V soutěži zatím nepoznali hořkost porážky.

Na výhře Miami 93:89 ve Washingtonu měl hlavní podíl Dwyane Wade. Hvězda hostujícího týmu nasbírala 40 bodů a 25 vteřin před koncem navíc zajistila týmu Heat vedení. Wade na hranici 40 bodů dosáhl poprvé od dubna, kdy v duelu s New Yorkem zaznamenal své dosavadní maximum 55 bodů.

Ještě o bod víc než Wade nastřílel v duelu v Houstonu Kobe Bryant, který tak pomohl Los Angeles Lakers k výhře 103:102 po prodloužení. V dresu losangeleských obhájců titulu se poprvé proti svému bývalému týmu představil Ron Artest, který zaznamenal 15 bodů.

V dresu Memphisu se na hřišti Golden State zapsal do historie NBA Allen Iverson. Jeho tým sice prohrál 105:113, střídající hvězda Grizzlies si ale připsala 18 bodů a stala se 16. hráčem historie NBA, který v kariéře nasbíral 24 000 bodů.

NBA:
Golden State - Memphis 113:105, Houston - LA Lakers 102:103 po prodl., Minnesota - Boston 90:92, New Jersey - Denver 94:122, New Orleans - Dallas 114:107 po prodl., New York - Indiana 89:101, Orlando - Phoenix 122:100, Sacramento - Atlanta 105:113, Toronto - Detroit 110:99, Washington - Miami 89:93.