Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Iverson odešel z Memphisu

17. listopadu 2009 11:16 - NEW YORK

Basketbalista Allen Iverson už v zámořské NBA není hráčem Memphisu. Čtyřnásobný nejlepší střelec soutěže opustil tým Grizzlies v předminulém týdnu a nyní se s vedením klubu dohodl na rozvázání kontraktu.

 

Steve Yeater, ČTK/AP

Oficiálním důvodem Iversonova odchodu byly blíže neupřesněné osobní záležitosti. Podle amerických médií však slavný basketbalista nebyl spokojen se svým herním vytížením a stěžoval si na špatnou komunikaci s koučem Lionelem Hollinsem.

Do Memphisu přitom čtyřiatřicetiletý Američan, jenž v předchozí sezoně hájil barvy Detroitu, přišel až na počátku září a podepsal roční kontrakt na 3,5 miliónu dolarů. Funkcionáři při té příležitosti hovořili o angažování "nejslavnějšího hráče v historii". V roce 2001 byl Iverson vyhlášen nejlepším hráčem ligy, někdejší hvězda Philadelphie desetkrát nastoupila v Utkání hvězd.

Úvod sezony ale Iverson zmeškal kvůli potížím s podkolenní šlachou, poté nastoupil ve třech utkáních. Nejvíc se mu dařilo proti Golden State, jimž nastřílel 18 bodů a jako šestnáctý hráč v historii NBA pokořil hranici 24 000 bodů. Fanoušci v Memphisu ho však v soutěžním utkání neviděli ani jednou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty