Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky ve skupině MS prověří Rusko, Argentina a Japonsko

24. listopadu 2009 12:21 - KARLOVY VARY

České basketbalistky se v základní skupině D na mistrovství světa 2010 utkají v Brně s Ruskem, Argentinou a Japonskem. Rozhodl o tom úterní los v Karlových Varech. Šampionát se v České republice bude konat po 43 letech od 23. září do 3. října. Základní skupiny hostí Brno a Ostrava, vyřazovací část pak Karlovy Vary.

 

Michaela Říhová, Právo

Češky, které na minulém šampionátu v Brazílii v roce 2006 obsadily sedmé místo, se 23. září v prvním zápasu utkají Argentinou, o den později s Ruskem a 25. září s Japonskem. Ze čtyřčlenných základních skupin postoupí vždy trojice týmů do dvou šestičlenných osmifinálových skupin, z obou se pak čtyři celky kvalifikují do play off.

Po losovacím aktu, který v Grandhotelu Pupp vedl slovenský sportovní ředitel Mezinárodní basketbalové federace Lubomír Kotleba a jeho výsledek s napětím očekávali vyslanci všech 16 účastnických zemí, označil trenér českého výběru Lubor Blažek skupinu za přijatelnou.

Nic nepodcenit

"Osobně jsem tipoval, že dostaneme papírově těžší skupinu. Odhadoval jsem, že narazíme na Brazílii, Bělorusko a Koreu, takže realita dopadla možná trochu lépe. Ale na úsměvy bude čas, až opravdu postoupíme do další fáze. Absolutně nic nemůžeme podcenit," řekl Blažek na tiskové konferenci.

Soupeři ve skupině nejsou pro domácí tým neznámí. S Ruskem se reprezentace dlouhodobě poměřuje na všech vrcholných akcích a v roce 2005 ho dokonce porazila ve finále mistrovství Evropy. Japonsko a Argentina Češkám podlehly loni v létě v olympijské kvalifikaci v Madridu.

Prvenství z roku 2006 obhajuje Austrálie, která ve skupině A narazí na Čínu, Bělorusko a Kanadu. Olympijské vítězky z Pekingu Američanky prověří Francie, Řecko a Senegal, skupinu C tvoří Brazilky, Španělsko, Korea a Mali.

Složení základních skupin:
skupina A (Ostrava): Austrálie, Čína, Bělorusko, Kanada,
skupina B (Ostrava): USA, Francie, Řecko, Senegal,
skupina C (Brno): Brazílie, Španělsko, Korea, Mali,
skupina D (Brno): Rusko, Česko, Argentina, Japonsko.
Program základní části MS:
Skupina A:
23. září: Kanada - Austrálie, Bělorusko - Čína,
24. září: Čína - Kanada, Austrálie - Bělorusko,
25. září: Kanada - Bělorusko, Čína - Austrálie.
Skupina B:
23. září: Senegal - Francie, Řecko - USA,
24. září: USA - Senegal, Francie - Řecko,
25. září: Senegal - Řecko, USA - Francie.
Skupina C:
23. září: Mali - Španělsko, Korea - Brazílie,
24. září: Brazílie - Mali, Španělsko - Korea,
25. září: Mali - Korea, Brazílie - Španělsko.
Skupina D:
23. září: Japonsko - Rusko, Česko - Argentina,
24. září: Argentina - Japonsko, Rusko - Česko,
25. září: Japonsko - Česko, Argentina - Rusko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty