Volejbalistky už bez nadějí na postup

ANTALYA (Turecko)

České volejbalistky i po čtvrtém zápase marně čekají na první vítězství v základní skupině mistrovství Evropy. Dnes po setech 21:25, 14:25, 25:22, 25:22 a 7:15 podlehly Ukrajině 2:3 a přišly o poslední naději na postup mezi osmičku nejlepších. V závěrečném zápase základní skupiny se české volejbalistky utkají s Polkami, které skupinu vedou.

DEFAULT TITLE

Německé volejbalistky na mistrovství Evropy porazily bez ztráty setu Rusko a s předstihem si zajistily postup do semifinále. Obhájkyně titulu hrály s Němkami vyrovnanou partii pouze ve druhém setu, který po velkém boji prohrály až 25:27.

Rusky si porážkou značně zkomplikovaly postup do bojů o medaile. Naopak německé volejbalistky, které na turnaji ještě neztratily ani set, mohou poprvé po dvanácti letech získat evropský cenný kov.

Turecké volejbalistky jsou druhými jistými semifinalistkami mistrovství Evropy. Slovensko totiž porazily jednoznačně 3:0 a stejně jako Německo ještě na turnaji neztratily ani set. Vítězství Turecka zároveň znamená, že z bojů o medaile jsou definitivně vyřazeny obhájkyně titulu z Ruska.