Rubriky:

Míčové sporty

Sázkařská mafie možná ovlivňovala i basketbal a tenis

28. listopadu 2009 15:32 - HAMBURK

Obří korupční skandál, který vyšetřuje státní zastupitelství v Bochumi, se nemusí týkat jen fotbalu. Podle německého magazínu Der Spiegel existují náznaky, že se sázkařský gang pokusil ovlivnit i basketbalové a tenisové zápasy.

 

NOVINKY/Ondřej Krynek

Časopis Spiegel uvádí, že hlava gangu Ante S. letos v červnu zkusil zmanipulovat zápas play-off německé basketbalové ligy. Navíc je podezření, že mohl být ovlivněn jeden duel čtyřhry na dubnovém turnaji tenistek v marockém Fezu.

Podle Spiegelu navíc není u konce seznam podezřelých zápasů ve fotbale, kterých je zhruba 200. Především se prý zvýší počet zainteresovaných zemí, mezi něž zatím nepatří Česko, z devíti až na sedmnáct.

Spiegel uvádí i konkrétní případ. Sázkařský gang se podle něj pokusil zmanipulovat zápas kvalifikace mistrovství světa 9. září mezi Bosnou a Tureckem. Bosenský trenér měl údajně dostat 500 000 eur (13 miliónů korun), aby jeho tým prohrál. Kouč nabídku odmítl a zápas skončil remízou 1:1.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.