Rubriky:

Míčové sporty

Dopingová hříšnice Jonesová chystá návrat, místo na dráhu míří pod bezedné koše

1. prosince 2009 10:07 - PRAHA

Dopingová hříšnice Marion Jonesová chystá návrat na sportovní scénu. Čtyřiatřicetiletá atletka, která loni strávila šest měsíců ve vězení za doping, začala letos v říjnu opět s tréninkem. Svůj comeback však neplánuje na atletické ovály, ale pod bezedné koše. Bývalá sprinterka se totiž připravuje s basketbalistkami San Antonia.

Nový život chce začít Marion Jonesová. Bývalá atletka před dvěma lety ukončila svou kariéru poté, co přiznala užívání dopingu. V březnu 2008 pak nastoupila do vězení, kde si půl roku odpykávala trest za lhaní u vyšetřování.

A teď chce dostat druhou šanci. Čtyřiatřicetiletá Jonesová začala letos v říjnu trénovat s basketbalistkami San Antonia a podle všeho tak plánuje návrat pod bezedné koše, kde kdysi svou sportovní kariéru začínala. "Myslela jsem si, že by to mohla být zajímavá cesta. Měla bych tak možnost předat zkušenosti mladým lidem v jiném odvětví. Je to pro mě příležitost, jak dostat druhou šanci," uvedla Jonesová na webových stránkách britského deníku Guardian.

Jonesová se basketbalu věnovala už v minulosti, s týmem Severní Karolíny v roce 1994 vyhrála univerzitní šampionát. Bývalá atletická hvězda by se před začátkem WNBA chtěla rozehrát v Evropě, kde, však zatím neuvedla.

"Je důležité si uvědomit, že člověk může udělat chybu. Lidé si ji budou dlouho pamatovat, ale zapamatují si i to, co jste udělali, abyste ji napravili," prohlásila Jonesová, která se k basketbalu rozhodla vrátit poté, co ji letos v květnu někdo z vedení WNBA oslovil, zda by si opět nechtěla zahrát basketbal.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty