Rubriky:

Míčové sporty

Jana Veselá je v nominaci na nejlepší basketbalistku Evropy

1. prosince 2009 21:41 - MNICHOV

Česká reprezentantka Jana Veselá z Valencie je mezi patnáctkou hráček, které nominovala federace FIBA na ocenění pro nejlepší basketbalistku Evropy za letošní rok. Mezi hráči do 20 let se ocitli na seznamu kandidátů pivot euroligového Partizanu Bělehrad Jan Veselý a rozehrávačka Kateřina Elhotová z USK Praha.

Pětadvacetiletá křídelní hráčka valencijského celku Ros Casares Veselá byla druhou nejlepší střelkyní českého týmu na mistrovství Evropy a zároveň nejlépe doskakující hráčkou. Patří i k oporám španělského klubu, který v Evropské lize těsně vypadl ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Spartakem Moskva.

Z české ligy se mezi nominované hráčky dostaly řecká opora USK Praha Evanthia Maltsiová a slovenská rozehrávačka Frisco Brno Zuzana Žirková. Nechybí obhájkyně prvenství Maria Stěpanovová z Ruska stejně jako mezi muži Španěl Pau Gasol.

Výsledky ankety vzejdou z hlasování veřejnosti na internetu v kombinaci s názorem komise odborníků. Hlasovat se bude do ledna, FIBA oznámí vítěze v únoru.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.