Basketbalisté New Jersey jsou s nejhorším startem rekordmany NBA

NEW YORK

Osmnáctá porážka ve stejném počtu zápasů od začátku nového ročníku NBA udělala nové rekordmany z basketbalistů New Jersey. Hráči Nets se zapsali do historie slavné soutěže nechvalným písmem po domácí porážce 101:117 s Dallasem. Ve výborném světle se naopak znovu představila Atlanta, která deklasovala Toronto 146:115.

Basketbalista New Jersey Nets Chris Douglas-Roberts se zklamaně drží za hlavu po další prohře svého týmu.

New Jersey sice duel proti Mavericks slibně rozehrálo a ke konci první čtvrtiny vedlo pětibodovým rozdílem, ale do té druhé již vstupovaly oba týmy za vyrovnaného stavu 28:28 a přišla málo vídaná smršť ze strany hostů. Dallas vyhrál druhou dvanáctiminutovku 49:22 při výjimečné úspěšnosti střelby okolo 90 procent. Domácím pak již nebylo nic platné, že třetí čtvrtina skončila shodně jako ta první a že čtvrtou dokonce vyhráli jasně 23:12.

Nets tak překonali rekord, který dlouho společně držely Miami z roku 1988 a Los Angeles Clippers (1999). Oba týmy tehdy nedokázaly vyhrát v úvodních 17 zápasech sezony. "Chcete a snažíte se zapsat do historie," uvedl rozehrávač Devin Harris. "Ale ne tímhle způsobem," dodal výstižně. Jeho spoluhráč Chris Douglas-Roberts však viděl i pozitiva. "Cítím, že ta šňůra z nás nyní dostává to nejlepší," řekl nejlepší střelec domácích s 24 body. Stejně si v dresu vítězů připsal Dirk Nowitzki.

Z lavičky vedl tým opět pouze asistent Tom Barrise. Nový kouč, jímž se po odvolaném Lawrenci Frankovi stane dosavadní generální manažer Kiki Vandeweghe, přihlížel zápasu pouze z hlediště. Vandeweghe by si měl odbýt premiéru až v pátek proti Charlotte.

Atlanta, která se stále pohybuje v popředí Východní konference, potvrdila výbornou domácí bilanci. Po středečním vysokém vítězství nad Torontem má na kontě z devíti utkání osm výher. Hawks se svým divákům ukázali ve skvělé formě a při výhře 146:115 nastříleli nejvíce bodů od konce ledna 1993, kdy porazili Philadelphii 149:123. V dresu Atlanty si hned devět hráčů připsalo dvouciferné střelecké zápisy. Celý tým měl úspěšnost střelby přes 59 procent.

V duelu dvou favoritů soutěže porazil Cleveland velmi přesvědčivým způsobem Phoenix 107:90. Cavaliers předvedli po všech stránkách výborný basketbal a základ svému vítězství položili již v úvodní čtvrtině, kterou vyhráli 33:14. Poločasový výsledek 57:29 hrozil debaklem Suns, ti však dokázali rozdíl ve skóre ve zbytku zápasu alespoň trochu zredukovat. Celkem sedm hráčů domácích si připsalo deset a více bodů.

NBA:
Atlanta - Toronto 146:115, Chicago - Detroit 92:85, Cleveland - Phoenix 107:90, LA Clippers - Houston 85:102, Minnesota - Memphis 95:97, New Jersey - Dallas 101:117, Oklahoma City - Philadelphia 117:106, Orlando - New York 118:104, Sacramento - Indiana 110:105, Washington - Milwaukee 104:102.