Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň v Istanbulu 0:3

3. prosince 2009 20:08 - ISTANBUL

Volejbalistky Prostějova vstoupily do Ligy mistryň porážkou 0:3 na hřišti Fenerbahce Istanbul. Tureckému týmu ve čtvrtek podlehly za 76 minut po setech 18:25, 11:25 a 21:25. Hanačky se proti favoritovi prosazovaly jen s velkými problémy a na vážnější odpor se zmohly až v posledním setu.

V bouřlivém prostředí měly volejbalistky Fenerbahce hned od úvodních míčů navrch. Prostějov se sice snažil klást odpor, nedařilo se mu ale se soupeřkami srovnat krok v kombinačních akcích a také na podání. "Hráli jsme proti velmi silnému týmu. Měli jsme problémy v útoku, soupeřky hrály famózně v obraně," řekl ČTK trenér Prostějova Miroslav Čada.

Volejbalistky Fenerbahce s dvoumetrovou ruskou hvězdou Jekatěrinou Gamovovou a nejlepší smečařkou loňské italské ligy Chorvatkou Natašou Osmokrovičovou získaly pětibodový náskok, který si udržely až do koncovky první setu. Tu také zvládly bez nejmenších problémů.

Ve druhé sadě hráčky Fenerbahce ještě více vystupňovaly tempo a své soupeřky důrazem takřka nepustily do hry. Prostějov v této fázi utkání tápal, trápil se na přihrávce a jen s velkými obtížemi se zmohl na odpor. "Gamovová a Osmokrovičová doslova vládly nad sítí a takřka každou přihrávku zakončily jen těžko chytatelnou smečí," uvedl Čada.

Na vážnější odpor se Hanačky zmohly až v poslední sadě, v níž se zlepšily ve všech činnostech. Vedly ještě 19:18, slibný stav ale k zisku sady nedotáhly. Vlastními chybami a příliš čitelnými útočnými akcemi do připravených bloků se připravily o naději na zvrat a tým Fenerbahce proměnil hned první mečbol ve vítězství. "Soupeřky byly lepší po všech stránkách," přiznal Čada.

Volejbalová Liga mistryň, 1. kolo skupiny C:
Fenerbahce Istanbul - Prostějov 3:0 (18, 11, 21)
Rozhodčí: Seifried (Slovin.), Mitev (Bul.). Čas: 76 min. Diváci: 1050.

Sestava Prostějova: Nováková, Nnamaniová, Valenteová, Glassová, Spalová, Ssuschkeová, libero Tomanová - Kučerová, Soaresová, Töröková.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty