Míčové sporty

Lakers vyhráli podeváté za sebou, tentokrát zničili Phoenix

7. prosince 2009 08:02 - NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers vyhráli již devátý zápas NBA za sebou a dál vládnou celé soutěži. Na rozdíl od pátečního dramatu s Miami tentokrát jasně na domácí palubovce dominovali a vyhráli nad Phoenixem 108:88. Největší hvězda Lakers Kobe Bryant nastřílela 26 bodů.

Gus Ruelas, ČTK/AP

Hráči Miami se z porážky v Los Angeles košem v poslední sekundě rychle oklepali a vyhráli v Sacramentu 115:102, když v utkání ani jednou neprohrávali. Svůj tým táhl především Dwyane Wade, autor 34 bodů a 10 asistencí.

Basketbalista Sacramenta Kings Sergio Rodriguez (vlevo)se probíjí přes hráče Miami Heat Dwyana Wadeho. Basketbalista Sacramenta Kings Sergio Rodriguez (vlevo)se probíjí přes hráče Miami Heat Dwyana Wadeho. foto: ČTK/AP/Steve Yeater

Neuvěřitelných 11 minut nebyli schopni trefit se do koše basketbalisté Milwaukee, kteří díky tomu prohráli v Clevelandu 101:86. V tomto období prvního poločasu letělo všech jejich 18 střel mimo, naopak Cleveland za tu dobu nastřílel 29 bodů a vytvořil si rozhodující náskok. Zářil především náhradník Delonte West, jenž byl s 21 body nejlepším střelcem domácích Cavaliers.

Pozici nejhoršího celku NBA potvrdili hráči New Jersey Nets, kteří podlehli v derby New Yorku Knicks 97:106. Po sobotní první výhře v sezoně nad Charlotte nebyli daleko ani druhému úspěchu za sebou, neboť v poločase vedli o osm bodů. Třetí čtvrtina ale jasně vyzněla pro domácí Knicks a v závěru už New Jersey nenašlo další odpověď.¨

NBA:
Detroit - Washington 98:94, LA Lakers - Phoenix 108:88, Milwaukee - Cleveland 86:101, New York - New Jersey 106:97, Sacramento - Miami 102:115.

Časová osa: Míčové sporty