Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisty Liberce čeká Doetinchem, Brno narazí na Sliedrecht

11. prosince 2009 14:35 - LUCEMBURK

Nizozemské soupeře přisoudil dnešní los Vyzývacího poháru volejbalistům Liberce i hráčkám KP Brno. Severočeši se ve 3. kole této soutěže utkají začátkem ledna s Doetinchemem, Brňanky čeká Sliedrecht Sport.

Liberec se dostal do Vyzývacího poháru jako poražený tým z úvodního kola Poháru CEV. První utkání bude hrát proto doma, odveta se uskuteční v Doetinchemu na půdě současného lídra nizozemské ligy. V případě rovnosti setů rozhodne takzvaný zlatý set, který se bude hrát ihned po skončení odvety.

Brňanky naopak v Challenge Cupu rovnou vstoupily do pohárové sezony a úspěšně se dostaly přes druhé kolo. Jejich soupeřky ze Sliedrechtu neuspěly v Poháru CEV, proto budou hostit první utkání.

Nepěkně si lucemburský los zahrál s ženskými týmy Ribeirense z Portugalska a ruského Chabarovsku, které si zahrají společně o postup do osmifinále. Při jedné cestě na soupeřovu palubovku musí klub urazit vzdušnou čarou téměř deset tisíc kilometrů, což nemá v evropských pohárech obdoby.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.