Bryant si zlomil prst, přesto dovedl Lakers k dalšímu vítězství

I se zlomeným ukazovákem se Kobe Bryant stal nejlepším střelcem basketbalistů Los Angeles Lakers v pátečním utkání NBA proti Minnesotě. Obhájci titulu zvítězili 104:92 a připsali si jedenáctý úspěch za sebou. S třemi porážkami z 21 zápasů dál vládnou celé lize.

Bryant se zranil v úvodní čtvrtině po úderu míčem. Po rentgenovém vyšetření dostal na prst dlahu a do druhého poločasu opět nastoupil. Nakonec odehrál 34 minut a nastřílel 20 bodů, nejvíce z vítězného mužstva.

Sám basketbalista věří, že bude moci dál normálně hrát. "Docela to bolí, ale zkusil jsem to a šlo to. Zítra to bude možná horší... Musíte si na to zvyknout, chce to jen jinou techniku střelby," řekl hráč, který po ošetření začal při přihrávkách i při střelbě častěji využívat levou ruku.

"Kobe to prostě umí. I s tím zraněním dokázal kontrolovat hru, vypadalo to, že mu nic není," ocenil svého spoluhráče Lamar Odom. Pod košem v utkání kraloval Pau Gasol, který doskočil 20 míčů.

New Yorku zajistila výhru 113:96 v New Orleansu závěrečná osmnáctibodová šňůra, kterou tvořilo šest trojek. Necelých pět minut před koncem ještě hosté prohrávali 95:96, pak ale vzali zápas do svých rukou neomylní střelci zdálky Al Harrington a Chris Duhon spolu s neprostupnou obranou Knicks.

NBA:
Chicago - Golden State 96:91 po prodl., Cleveland - Portland 104:99, Indiana - New Jersey 107:91, LA Lakers - Minnesota 104:92, Memphis - Oklahoma City 94:102, Miami - Dallas 93:106, New Orleans - New York 96:113, Philadelphia - Houston 91:96, Phoenix - Orlando 106:103, San Antonio - Charlotte 104:85, Toronto - Atlanta 89:111.