Vítězná série Lakers v NBA skončila, šňůra Bostonu naopak trvá

Po jedenácti zápasech skončilo v NBA vítězné tažení basketbalistů Los Angeles Lakers. Obhájci titulu prohráli v Salt Lake City s domácím Utahem 94:102 a přepustili vedení v soutěži Bostonu. Ten naopak udržel už podesáté za sebou neporazitelnost a v Chicagu zvítězil 106:80.

Hráč Boston Celtics Rasheed Wallace

Utah do značné míry těžil ze zranění hvězdy Lakers Kobeho Bryanta, který se zlomeným ukazováčkem sice odehrál skoro 37 minut a nastřílel 16 bodů, ale postrádal pro sebe typickou energii. "Kdyby jí měl, určitě by se dokázal (i se zraněním) prosadit lépe. Podle mě dnes prostě energii neměl," konstatoval kouč Lakers Phil Jackson.

Bryant, který se zranil v pátečním utkání s Minnesotou, ve druhém poločase skóroval poprvé až pět minut před koncem zápasu, kdy už Utah vedl o 15 bodů. Oporou hostů byl Pau Gasol s 16 body a 20 doskoky, Jazz táhl za vítězstvím Deron Williams s 21 body a 11 asistencemi.

Boston potvrdil, že je nejúspěšnějším týmem v soutěži na palubovkách soupeřů, a v Chicagu vyhrál už jedenáctý z dvanácti zápasů mimo vlastní halu. Domácí nevyzráli na skvělou obranu soupeře především ve druhém poločase a v posledních šesti minutách nedali koš z pole.

V Milwaukee se dvakrát prodlužovalo

Nejlepším střelcem sobotního programu byl s 36 body Dirk Nowitzki, jehož Dallas udolal hosty z Charlotte až po prodloužení 98:97. Plnou polovinu svých bodů přitom Německý basketbalista dal v poslední čtvrtině a prodloužení, které zařídil vyrovnáním necelé dvě sekundy před koncem normální hrací doby.

Dokonce dvakrát se prodlužovalo v Milwaukee, než domácí Bucks porazili Portland 102:101.

NBA:
Chicago - Boston 80:106, Dallas - Charlotte 98:97 po prodl., Denver - Phoenix 105:99, Detroit - Golden State 104:95, Milwaukee - Portland 108:101 po 2. prodl., Sacramento - Minnesota 120:100, Utah - LA Lakers 102:94, Washington - Indiana 113:114.