Basketbalisté Chicaga otočili v NBA zápas s New Yorkem

Basketbalisté Chicaga Bulls v NBA na domácí palubovce porazili New York Knicks 98:89, přestože prohrávali už o 17 bodů. Hostům k výhře nepomohlo ani rekordních 29 střeleckých pokusů za tři body v první půli, z nichž však Knicks využili jen devět.

Basketbalista Chicaga Joakim Noah

Bulls skóre otočili díky bodové šňůře v závěrečné čtvrtině, kdy nastříleli 15 bodů a New York jen dva. Největší podíl na obratu měli Luol Deng s 24 body a John Salmons s dvaceti, z nichž sedm dal v závěrečných 48 vteřinách.

Knicks neudrželi sedmnáctibodové vedení z první čtvrtiny, které jim zajistil zejména Al Harrington. Ten v úvodním dějství nastřílel 14 bodů, ve zbytku zápasu však už přidal jen čtyři.

Skóre museli otáčet také hráči Portlandu. S Phoenixem prohrávali ve třetí čtvrtině o 15 bodů, ale nakonec vyhráli 105:102. K výhře přispěl třemi proměněnými trestnými hody v posledních devíti vteřinách Jerryd Bayless, který dal celkem 29 bodů, což je jeho nejlepší výkon v kariéře.