Míčové sporty

Lakers vyhráli v NBA souboj prvního s posledním

20. prosince 2009 10:51 - NEW YORK

Bez překvapení se obešlo sobotní utkání nejlepšího a nejhoršího týmu basketbalové NBA, v němž Los Angeles Lakers porazili New Jersey 103:84. Obhájci titulu sice v průběhu třetí čtvrtiny prohrávali 46:52, ale Kobe Bryant sérií šesti bodů tuto ztrátu vymazal. Nejužitečnější hráč minulé sezony přispěl k vítězství 29 body a deseti doskoky.

Lucy Nicholson, Reuters

"Měli jsme pár dnů volna, tak jsme byli trochu zlenivělí. Ve druhém poločasu jsme se už rozehráli," uvedl Bryant. Kouč Lakers Phil Jackson vzal nevydařený první poločas na sebe. "Protočil jsem příliš mnoho hráčů, jedenáct bylo moc," řekl.

Domácí neporazitelnost si jako poslední tým v soutěži nadále drží Phoenix, který deklasoval Washington 121:95 a připsal si desátou výhru ve své hale v sezóně.

Basketbalisté San Antonia dopřáli svému trenérovi Greggu Popovichovi jubilejní 700. vítězství v NBA, i když mu v závěru brnkali na nervy. O těsné výhře 100:99 nad Indianou rozhodl necelých pět sekund před koncem Tim Duncan. Se sirénou se snažil skóre otočit T.J. Ford, ale neuspěl.

Dva zápasy dospěly v sobotu až do prodloužení. Chicago porazilo 101:98 Atlantu, které nepomohlo ani 40 bodů Joea Johnsona. Los Angeles Clippers na palubovce Philadelphie promarnili šestnáctibodové vedení, ale nakonec zvítězili 112:107.

NBA:

Charlotte - Utah 102:110, Chicago - Atlanta 101:98 po prodl., Houston - Oklahoma City 95:90, Milwaukee - Sacramento 95:96, New Jersey - LA Lakers 84:103, Orlando - Portland 92:83, Philadelphia - LA Clippers 107:112 po prodl., Phoenix - Washington 121:95, San Antonio - Indiana 100:99.

Časová osa: Míčové sporty