Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Gasol o tři roky prodloužil smlouvu s Lakers

24. prosince 2009 10:06 - LOS ANGELES

Basketbalista Pau Gasol prodloužil o tři roky smlouvu s Los Angeles Lakers. Devětadvacetiletý Španěl tak bude v celku zámořské NBA hrát do roku 2014 a měl by si vydělat 64,7 milionu dolarů (asi 1,2 miliardy korun).

"S naším stylem hry si nedokážu představit, že by za nás mohl hrát někdo jiný než Pau," citovala agentura AP generálního manažera Lakers Mitche Kupchaka. Jeho slova podporuje i statistika, podle níž Lakers s Gasolem v sestavě mají v základní části bilanci 101 výhry a jen 23 porážek.

Odchovanec Barcelony Gasol přišel do Los Angeles loni z Memphisu. S Lakers si zahrál dvě finálové série NBA a v uplynulé sezóně slavil s klubem titul. Novou smlouvu s Lakers by měla v brzké době podepsat i největší hvězda klubu Kobe Bryant. Také na něj čeká prodloužení kontraktu o tři roky a měl by si vydělat přes 80 milionů dolarů.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.