Rubriky:

Míčové sporty

Jednička draftu si na debut v NBA musí počkat do příští sezóny

14. ledna 2010 13:06 - LOS ANGELES

Zámořská NBA se v této sezoně nedočká startu aktuální jedničky draftu Blakea Griffina. Dvacetiletý basketbalista je zraněný od posledního přípravného utkání svého týmu Los Angeles Clippers, kdy si přivodil únavovou zlomeninu čéšky na levé noze, a ve středu klub po nejnovějším vyšetření oznámil, že Griffina čeká operace. Zákrok prodlouží jeho nucenou pauzu až o další půlrok.

"Ukázalo se, že pokroky při léčbě levé pately nejsou takové, jak se čekalo," uvedli Clippers na svém webu. "Griffin se v blízké době podrobí chirurgickému zákroku s předpokládanou rekonvalescencí od čtyř do šesti měsíců."

Robustní rodák z Oklahoma City (206 cm a 113 kg) vloni obstál v červnové volbě talentů do profesionální soutěže. Předtím byl zvolen hráčem roku v univerzitní NCAA, kde v dresu týmu Oklahoma Sooners dosáhl v poslední sezoně z pozice křídla a pivota průměrů 22,7 bodu a 14,4 doskoku na zápas.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.