Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Hannavan kvůli zdravotním potížím v Nymburku končí

14. ledna 2010 19:18 - NYMBURK

Americký basketbalista Ian Hannavan dnes skončil v týmu mistrovského Nymburku. Důvodem jsou přetrvávající blíže nespecifikované zdravotní problémy u dvoumetrového křídelního hráče, který do středočeského klubu přišel loni v létě z Prostějova. ČTK to řekl tiskový mluvčí Nymburka Jiří Zídek.

 

Petr Hloušek, Právo

"Dohodli jsme se, že vzájemnou spolupráci kvůli Hannavanovu zdravotnímu stavu ukončíme. Zároveň se budeme rychle snažit sehnat náhradu," uvedl Zídek. Nástupce Hannavana, který vlastní i belgický pas, musí být také občanem Evropské unie. Na zámořský trh se Nymburk už orientovat nemůže, protože na své soupisce má vyčerpanou povolenou kvótu pro americké hráče a tím se zúžil jeho manévrovací prostor. "Tím to asi bude všechno komplikovanější," podotkl Zídek.

Devětadvacetiletý Hannavan za Nymburk odehrál v nejvyšší soutěži 19 zápasů s průměrem necelých dvanácti nastřílených bodů. V Evropském poháru ULEB, kde šestinásobní čeští šampioni postoupili do osmifinálové skupiny, nastoupil ke čtyřem utkáním a v průměru nastřílel přes šest bodů. Do posledních dvou duelů proti Bielle a ve Ventspilsu už nezasáhl. Naposledy se na hřišti objevil 2. ledna v Pardubicích na pouhé tři minuty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty