Basketbalisté Charlotte díky skvělé první půli zničili Phoenix

NEW YORK

Basketbalisté Charlotte odehráli nejlepší první poločas v historii klubu a díky tomu si připsali drtivé vítězství 125:99 nad Phoenixem. Tým Bobcats vyhrál již sedmé domácí utkání za sebou. Ještě o zápas delší domácí neporazitelnost drží v současnosti Memphis, jenž přehrál San Antonio 92:86.

Už v první čtvrtině nasázelo Charlotte svému soupeři 43 bodů a v poločase vedli o 27. "Skvělý zápas, vypadalo to, že všechno klape. Když vám tam střely začnou padat, zvedá se vám sebevědomí," pochvaloval si křídelní útočník Gerald Wallace.

Dvojnásobný důvod k radosti měl Stephen Jackson, jemuž se díky 29 bodům podařilo pokořit desetitisícovou hranici v kariéře. Přes tuto magickou metu se dostal i hostující Amare Stoudemire.

Mnohem vyrovnanější duel viděli diváci na palubovce Los Angeles Clippers, kde vyhrál Cleveland o jediný bod 102:101. Domácí sužuje řada zranění, navíc jeden z lepších večerů prožila hvězda Cavaliers LeBron James. Ten zaznamenal 32 bodů, většinu z nich ve druhém poločase, kdy hosté dotahovali dvouciferné manko.

NBA:
Charlotte - Phoenix 125:99, Detroit - New York 94:90, Indiana - New Orleans 96:101, LA Clippers - Cleveland 101:102, Memphis - San Antonio 92:86, Oklahoma City - Miami 98:80, Utah - Milwaukee 112:95, Washington - Sacramento 96:86.