Repríza finále NBA opět vyzněla pro basketbalisty Lakers

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers porazili v repríze loňského finále NBA Orlando 98:92. V pondělním zápasu se v týmu obhájců titulu nejvíce blýskl náhradník Shannon Brown, jenž si 22 body vylepšil osobní rekord v soutěži.

Náhradník Lakers Shannon Brown (vpravo) si 22 body vylepšil osobní rekord v NBA.

Pau Gasol přidal ve vítězném mužstvu 17 bodů a Kobe Bryant jedenáct, z 19 střel z pole však proměnil pouze čtyři. Domácí tým rozhodl o výhře až obratem v poslední čtvrtině, o nějž se postarala sestava složená téměř výlučně z náhradníků. Po třech čtvrtinách vedlo ještě Orlando o čtyři body.

Střelcem dne byl Dirk Nowitzki z Dallasu, který zvítězil 99:90 v Bostonu. Německý basketbalista přispěl k výhře hostů 37 body, Boston doma neuspěl potřetí za sebou.

Ani náskok 24 bodů v průběhu třetí čtvrtiny ještě neznamenal pro hráče Charlotte klidný závěr zápasu se Sacramentem. Domácí Bobcats nakonec zvítězili jen těsně 105:103, jejich hráči Raymondu Feltonovi unikl triple-double o jediný doskok.

Podobnou ztrátu dokázala vymazat Minnesota, která prohrávala už o dvacet bodů, ale nakonec zdolala Philadelphii 108:103 po prodloužení. "Vypadalo to, že je po zápase, jenže pak jsme úplně propadli v obraně," řekl autor deseti bodů hostujících Sixers Elton Brand.

Výsledky pondělních zápasů NBA
Atlanta - Oklahoma City 91:94, Boston - Dallas 90:99, Charlotte - Sacramento 105:103, Golden State - Chicago 114:97, Houston - Milwaukee 101:98 po prodl., LA Clippers - New Jersey 106:95, LA Lakers - Orlando 98:92, Memphis - Phoenix 125:118, Minnesota - Philadelphia 108:103 po prodl., New Orleans - San Antonio 90:97, New York - Detroit 99:91, Washington - Portland 97:92.
Utah41231856,1
5.Minnesota4293321,4