Rubriky:

Míčové sporty

Krutý volejbalový los. Hráčky Prostějova čeká v Lize mistrů italské Pesaro

21. ledna 2010 16:37 - LUCEMBURK

Volejbalistky Prostějova narazí v únorovém prvním kole play off Ligy mistryň na italské Scavolini Pesaro, které vyhrálo v základní části soutěže s jedinou porážkou skupinu B. Funkcionářům hanáckého klubu se nepodařilo získat pořadatelství dubnového závěrečného turnaje, který se uskuteční ve francouzském Cannes.

Vedle Prostějova a Cannes se o Final Four ucházel ještě turecký klub Fenerbahce Istanbul, který chtěl turnaj uspořádat v Ankaře. Organizátora vybrala evropská volejbalová konfederace CEV při čtvrtečním losování play off v Lucemburku.

"Los k nám byl opět krutý. Dostali jsme jednoho z nejsilnějších soupeřů. Pesaro je jedním z hlavních favoritů Ligy mistryň. Naše šance dostat se do dalšího kola jsou minimální," posteskl si trenér Prostějova Miroslav Čada. Přál si spíše soupeřky z Polska nebo i z Ruska a naopak se obával italských týmů.

Volejbalistky Pesara jsou mistryněmi Itálie a vedou i současnou tabulku domácí ligy. Před dvěma lety Pesaro vyhrálo druhou nejvyšší evropskou soutěž Pohár CEV. V tomto ročníku Ligy mistryň klopýtlo pouze v Istanbulu, kde prohrálo s domácím týmem VakifGünes 2:3.

"Na druhé straně se můžeme opět těšit na vynikající volejbalistky. Hlavními hvězdami jsou Polka Katarzyna Skowronská, Carolina Costagrandeová i další italské reprezentantky," dodal Čada.

První utkání se bude hrát v Prostějově, vedení hanáckého klubu navrhuje čtvrtek 11. února.

Los 1. kola play off volejbalové Ligy mistrů (10. a 17. února):
Trentino - Roeselare, CSKA Sofia - Rzeszów, Friedrichshafen - Innsbruck, Bled - Macerata, Dynamo Moskva - Panathinaikos Atény, Olympiakos Pireus - Kazaň.
Přímý postup do semifinále: Belchatów (pořadatel Final Four).
Los 1. kola play off volejbalové Ligy mistryň (10. a 17. února):
VakifGünes Istanbul - Bělgorod, Dabrowa Gornicza - Novara, Dynamo Moskva - Odincovo, Galati - Fenerbahce Istanbul, Bergamo - Muszyna, Prostějov - Pesaro.
Přímý postup do semifinále: Cannes (pořadatel Final Four).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty