Rubriky:

Míčové sporty

Kouč Kacurin po sezóně v Nymburce skončí, nahradí ho Ginzburg

22. ledna 2010 17:47 - NYMBURK

U basketbalistů Nymburka po sezóně skončí izraelský trenér Muli Kacurin. Nahradí ho dosavadní asistent Ronen Ginzburg a trenérský tým by mohl doplnit další Izraelec Oren Amiel, který už u mistrovského celku dříve vypomáhal. ČTK to potvrdil tiskový mluvčí Nymburka Jiří Zídek.

"To, že Muli Kacurin odejde, už je jisté," citoval dnes prezidenta klubu Miroslava Janstu server Sedmička.cz. Pětapadesátiletý kouč v Nymburce působí od roku 2006, před začátkem sezóny podepsal novou smlouvu na jeden rok.

"Pan Jansta dlouhodobě zastává názor, že trenér má pro tým přínos jen v tříletém období. Kacurin měl dobré výsledky, proto u nás strávil o rok víc," řekl ČTK Zídek.

Do budoucna je zatím pevně stanoveno jen jméno hlavního kouče, kterým bude Kacurinův krajan a dlouholetý spolupracovník Ginzburg. "Svého asistenta si jmenuje sám, až bude uveden do funkce. V klubu to teď nikdo neřeší, máme dost starostí před osmifinálovou skupinou Evropského poháru," řekl Zídek. Angažování Amiela označil za "dost dobře možné".

Pětapadesátiletý Kacurin udržel Nymburk ve špičce české ligy a během svého působení s ním získal zatím tři ligové tituly. V basketbalových kruzích se spekuluje o tom, že by měl najít nové angažmá v jednom ze španělských klubů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty