Agresivně bránící Bělehrad porazil Nymburk

PARDUBICE

Nymburk se na pardubické palubovce do poslední chvíle rval o udržení domácí vítězné série v Eurocupu basketbalistů i proti elitnímu srbskému celku CZ Bělehrad, nakonec ale do osmifinálové skupiny vstoupil prohrou rozdílem pěti bodů 60:65.

Arthur Lee v dresu Nymburku (v bílém) se snaží přejít přes Filipa Videnova z Bělehradu.

„Není pro nás dobré začít druhou fázi poháru domácí porážku, bohužel jsme udělali v druhé polovině zápasu moc chyb, na něž agresivně hrající soupeř čekal a uměl je trestat,“ hodnotil izraelský kouč Nymburka Muli Katzurin duel, který přilákal největší návštěvu sezóny.

Český mistr byl v parádní atmosféře celý zápas lepší na doskoku, jenže doplatil na výrazně horší procento střelby a k tomu proměnil jen tři oproti šesti trojkovým střelám soupeře. Ještě v 19. minutě přitom Nymburk vedl 40:30, od třetí čtvrtiny však začal mít výrazné problémy s agresivně bránícím soupeřem, který snadněji dával kouše.

„Snažili jsme se hrát maximálně z obrany, jenže přišel čtyřminutový střelecký výpadek a soupeř nás dobrým pohybem dostával pod tlak,“ tvrdil domácí pivot Petr Benda. Viditelně se trápil rozehrávač Lee, přesto 2,5 minuty před koncem Benda ještě strhl vedení na nymburskou stranu (58:57), hráči Crvené Zvezdy ale ve finiši dokázali střílet přesněji, a to i ze značky trestných hodů. „Měli jsme tam v koncovce ztráty i ukvapené střely,“ dodal Benda.

Osmifinále Evropského poháru ULEB v basketbale mužů - skupina L:
ČEZ Nymburk - Crvena Zvezda Bělehrad 60:65 (19:19, 41:36, 49:52)
Nejvíce bodů: Benda 14, Lewis 11, Lenzly a Slezák 7 - Taylor 19, Keselj 11, Stimač 10. Rozhodčí: Drabikovskij, Šulga (oba Ukr.), Kalpakas (Švéd.). Fauly: 22:19. Pět chyb: 40. Lenzly. Trestné hody: 11/9 - 22/13. Trojky: 3:6. Diváci: 6328.
Gran Canaria - Ankara 73:65.