Rubriky:

Míčové sporty

Kluby dostanou za účast házenkářů na ME deset miliónů korun

27. ledna 2010 07:34 - VÍDEŇ

Stejně jako ve fotbale si také házenkářské kluby vymohly finanční kompenzaci za účast svých hráčů na mistrovství Evropy. Podle agentury SID jim Evropská házenkářská federace za nynější šampionát v Rakousku vyplatí dohromady zhruba 400 000 eur (asi 10,4 miliónu korun).

 

Murad Sezer, Reuters

"Dohodli jsme se, ale žádné podrobnosti zveřejnit nemohu. Teprve v pátek se ten návrat dostane na výkonný výbor," uvedl generální sekretář EHF Michael Wiederer. Za každé utkání, které házenkář na Euru odehraje, má jeho klub inkasovat 266 eur (7000 korun). Hráč, jenž absolvuje na turnaji všechny zápasy až do finále, vydělá svému zaměstnavateli 2100 eur (55 000 korun).

"Nejde ani tak o tu sumu, protože mistrovství Evropy nemůže vynést tolik, aby tyhle částky mohly skutečně kompenzovat platy hráčů. Je to hlavně symbolická dohoda," prohlásil Wiederer. Původně měly být kompenzace vypláceny až od mistrovství Evropy v Srbsku v roce 2012.

Pro odškodnění klubů, jejichž hráči se na házenkářském ME zraní, byl už na Euru 2008 v Norsku zřízen fond s částkou 300 000 eur.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.