Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři po Euru: Byl to náš nejlepší turnaj za posledních deset let

29. ledna 2010 10:28 - PRAHA/INNSBRUCK

Osmou příčku obsadili čeští házenkáři na evropském šampionátu v Rakousku. A to je nejlepší umístění na mistrovství Evropy od roku 2002. "Ve všech zápasech jsme bojovali až do konce a předváděli hezkou házenou. Odehráli jsme nejlepší turnaj za posledních deset let," řekl Jan Filip.

 

Michaela Říhová, Právo

Úvodní prohra se Španělskem, výhra nad Slovinskem a Maďarskem, remíza s Německem a dva vyrovnané duely s Polskem a Francií, v nichž nakonec Češi prohráli o jeden jediný gól. Tak vypadalo vystoupení českých házenkářů na evropském šampionátu v Rakousku. V konečném zúčtování jim patří osmá příčka, což je nejlepší umístění na Euru od roku 2002.

"Je to perfektní výsledek a rozhodně se nemáme za co stydět. Všichni z týmu zaslouží absolutorium, co se týká bojovnosti, nasazení, srdce a národní hrdosti. Nechali jsme tu úplně všechno," uvedl po utkání s Německem Jan Filip v tiskové zprávě. "Ve všech zápasech jsme bojovali až do konce a předváděli hezkou házenou. Odehráli jsme nejlepší turnaj za posledních deset let," pochvaloval si.

A spokojený byl i nejlepší střelec turnaje Filip Jícha. "Jsem stoprocentně spokojený. Dříve jsme říkali, že potřebujeme udělat krok dopředu a tady jsme ho udělali. Zápasy, které jsme prohráli o branku, rozhodly zbytečnosti. Ale předtím jsme dělali obrovské chyby, které letos už neopakujeme," hledal pozitiva Jícha.

"Z každého zápasu se můžeme poučit do další kvalifikace, do dalšího turnaje. Pak nebudeme jen překvapovat jednobrankovou prohrou s Francií, ale dokážeme ji porazit. Musíme ale také vycházet stále z toho, že je potřeba stát nohama na zemi," dodala sedmadvacetiletá opora národního týmu.

vef, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.