Basketbalisté Atlanty počtvrté v sezoně NBA porazili Boston

NEW YORK

Basketbalisté Atlanty porazili v pátečním utkání NBA Boston 100:91 a předstihli svého soupeře v pořadí Východní konference. Lepší bilanci v ní má pouze Cleveland. Bostonský ostrostřelec Paul Pierce si sice připsal 35 bodů, nejvíce v sezóně, v závěrečné čtvrtině ho ale zastínil domácí Joe Johnson.

Atlanta porazila Boston počtvrté v ročníku, i když v třetí čtvrtině ztratila čtrnáctibodový náskok. "Už na ně můžeme koukat zpříma, hezky z očí do očí," prohlásil Jamal Crawford, s 28 body nejlepší střelec Atlanty, který přitom v utkání začal jako náhradník. "A ukazuje to, že se nemusíme bát vůbec nikoho," dodal.

Po devíti zápasech skončila vítězná série Denveru, Nuggets prohráli v Oklahomě 84:101. Pouhých 65 bodů nastřílel Detroit v duelu s Miami a až prodloužení rozhodlo o výhře Chicaga v New Orleansu.

Potřetí v krátké době přišel LeBron James o triple-double. Při výhře nejlepšího týmu ligy Clevelandu 94:73 v hale Indiany mu opět chyběl jediný doskok. Hvězda Cavaliers nastřílela 22 bodů, přidala devět doskoků a 13 asistencí.

NBA:
Atlanta - Boston 100:91, Detroit - Miami 65:92, Golden State - Charlotte 110:121, Houston - Portland 104:100, Indiana - Cleveland 73:94, Minnesota - LA Clippers 111:97, New Jersey - Washington 79:81, New Orleans - Chicago 106:108 po prodl., Oklahoma City - Denver 101:84, Philadelphia - LA Lakers 91:99, San Antonio - Memphis 104:97, Utah - Sacramento 101:94.