Rubriky:

Míčové sporty

Francouzští házenkáři jsou ve finále ME a útočí na zlatý hattrick

30. ledna 2010 16:26 - VÍDEŇ

Ve finále mistrovství Evropy házenkářů ve Vídni se v neděli utkají týmy Francie a Chorvatska. Francouzi v sobotu porazili Island 36:28, Chorvatsko po prohraném poločase zvítězilo v druhém semifinále nad Polskem 24:21.

 

Murad Sezer, Reuters

Francouzi tak dál útočí na unikátní hattrick: po triumfech z olympijských her v Pekingu a loňského mistrovství světa touží i po evropském titulu. S Islandem se před dvěma lety střetli v olympijském finále a podobně jako dnes vyhráli jednoznačným brankovým rozdílem. Devíti góly k postupu přispěl Nikola Karabatic.

V druhém semifinále vyšel úvodní poločas lépe Polsku, které po 30 minutách vedlo 10:9. Jenže po změně stran se třikrát za sebou trefil Duvnjak a Chorvati už vedení z rukou nepustili. Finále Francie - Chorvatsko se hrálo i na loňském MS, Chorvati v domácím prostředí v Záhřebu podlehli soupeři o pět branek.

Páté místo na turnaji obsadili Dánové. Předloňští mistři Evropy zakončili šampionát výhrou 34:27 nad Španělskem.

 

ME v házené mužů ve Vídni:
Semifinále:
Francie - Island 36:28 (16:14), Chorvatsko - Polsko 24:21 (9:10)
O 5. místo:
Dánsko - Španělsko 34:27 (18:13).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.