Miller se blýskl při výhře Portlandu v NBA 52 body

Životní zápas odehrál v sobotu v NBA Andre Miller z Portlandu. Třiatřicetiletý basketbalista nastřílel 52 bodů v utkání na palubovce Dallasu, kde jeho tým zvítězil 114:112 po prodloužení. Miller zaostal jen o tři body za letošním ligovým maximem Brandona Jenningse z Milwaukee a dva body mu scházely ke klubovému rekordu Damona Stoudamira.

Při úvodní střele zápasu Miller netrefil ani obroučku, ale pak už byl k nezastavení. V poslední čtvrtině a nastavení stihl nasázet celkem 25 bodů. "Padalo mi to tam, tak jsem pořád střílel," uvedl po zápase, v němž Portland přerušil krátkou sérii tří porážek.

Nejlepším střelcem Dallasu byl s 28 body Němec Dirk Nowitzki, jenž měl na konci prodloužení šanci vynutit si pokračování zápasu, ale minul.

Do prodloužení dospělo také utkání v Memphisu, kde domácí tým podlehl New Orleans 102:109. Grizzlies prohráli na své palubovce poprvé po jedenácti zápasech.

V souboji o první místo v Jihovýchodní divizi zvítězilo Orlando nad Atlantou 104:86 a připravilo ji o vedení v tabulce. Strůjcem úspěchu loňského finalisty byl Dwight Howard, jenž zaznamenal 31 bodů a 19 doskoků.

NBA:
Dallas - Portland 112:114 po prodl., Memphis - New Orleans 102:109 po prodl., Milwaukee - Miami 95:84, Orlando - Atlanta 104:86, Sacramento - Charlotte 96:103, Washington - New York 106:96.