Cesta volejbalistek KP Brno ve Vyzývacím poháru skončila

BRNO

Volejbalistky KP Brno prohrály v dnešní odvetě osmifinále Vyzývacího poháru doma s Galatasarayem Istanbul za sedmdesát minut 0:3. Stejným výsledkem skončil i první zápas v Turecku a Brňanky jsou ze soutěže vyřazeny.

Volejbalistkám Istanbulu stačilo uhrát k postupu jeden set, což se jim podařilo hned v prvním dějství, kdy lépe zvládly koncovku. Turecký tým své soupeřky převyšoval důraznější hrou na síti a přesnějším podáním. Nejlepší výkon podaly Brňanky v závěrečném setu, v němž ještě vedly 20:18. Koncovku ale opět ovládly turecké volejbalistky, které proměnily hned první mečbol.

"Škoda, že jsme se dostali poprvé do vedení až v polovině třetího setu. Zaskočila nás změna rozestavení soupeřek. Nedokázali jsme uhlídat výbornou Brazilku Menezesovou," konstatoval trenér brněnských volejbalistek Ondřej Marek a posteskl si i na velkou únavu svých svěřenkyň po náročném zápasovém programu.