James dotáhl Cleveland k další výhře

CLEVELAND

Basketbalisté Clevelandu pokračují pod vedením LeBrona Jamese ve vítězném tažení a ve čtvrtečním duelu s Miami prodloužili úspěšnou sérii o desátou výhru. James se na triumfu 102:84 podílel 36 body, skoro polovinu jich dal z trestných hodů (17).

Basketbalista Clevelandu LeBron James (vpravo) uniká hráči Miami Dwyanu Wadeovi.

Zápas přitom zahájil nezvykle na postu rozehrávače, kde zaskočil za Daniela Gibsona. Ten zasáhl do utkání až od druhého poločasu, protože musel doprovodit do nemocnice svoji těhotnou manželku.

"Bylo jasné, že jako rozehrávač budu mít často míč v ruce. A k tomu umím s míčem věci, které klasičtí rozehrávači neumí. Jako třeba Magic (Johnson)," řekl James, který jasně zastínil kanonýra hostů Dwyanea Wadea, autora 24 bodů. "Tenhle tým je prostě lepší než náš. Oni mají mistrovské ambice, my ne. My bojujeme o play off, oni o titul," konstatoval Wade.

V druhém čtvrtečním utkání Portland i potřetí v sezoně porazil San Antonio, ačkoliv prohrával v poslední čtvrtině o deset bodů. Tým Spurs neuchránil od porážky 93:96 ani návrat uzdraveného Tonyho Parkera.