Rubriky:

Míčové sporty

Veselý je třetím nejlepším mladým basketbalistou Evropy

10. února 2010 22:11 - MNICHOV

Devatenáctiletý český basketbalista Jan Veselý z Partizanu Bělehrad byl v anketě FIBA Europe vyhlášen třetím nejlepším mladým hráčem. Ocenění na základě kombinace hlasů expertů a fanoušků získal potřetí za sebou španělský supertalent Ricky Rubio.

 

archiv Jana Veselého

Veselý, který v dubnu oslaví 20. narozeniny, prožívá zatím nejlepší sezonu své začínající kariéry. V novém kalendářním roce například výrazně pomohl Partizanu k euroligovým vítězstvím nad Panathinaikosem a Barcelonou a už vyhlíží letní draft NBA.

Mladý český reprezentant dostal 43 bodů od expertů a 4435 od fanoušků, což bylo více než druhý Milan Macvan ze Srbska (49/3545). V koeficientu FIBA měl Macvan hodnocení 0,055, Veselý 0,050.

Anketu stejně jako v minulých dvou ročnících ovládl devatenáctiletý Rubio (335/9985/0,347). Španělské zázračné dítě loni draftovala Minnesota, basketbalista se ale rozhodl ještě zůstat doma; pouze vyměnil Joventut za Barcelonu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.