Cleveland prohrál v NBA potřetí za sebou

NEW YORK

Vedoucí tým basketbalové NBA Cleveland utrpěl třetí porážku za sebou, což se mu za poslední dva roky nestalo. Po Denveru a Charlotte neuspěl tým kolem LeBrona Jamese ani v duelu divizních lídrů proti Orlandu. V repríze loňského finále Východní konference zvítězili opět Magic 101:95.

Dwight Howard k tomu domácím pomohl 22 body a 16 doskoky, týmu Cavaliers nestačilo ani 33 bodů Jamese spolu s dvaceti v podání Shaquillea O'Neala.

V dalším nedělním duelu mezi prvními týmy v jednotlivých divizích Denver porazil 114:105 Boston. Celtics prohrávali už v první čtvrtině o dvacet bodů, ale pak dokazovali, proč jsou nejúspěšnějším týmem ligy na palubovkách soupeřů, a vyrovnali ve třetí čtvrtině na 66:66. Šanci na dokonání obratu jim ale sebral J.R. Smith, který v závěrečné čtvrtině nastřílel 16 ze svých celkových 19 bodů.

Oklahoma vyhrála devátý zápas za sebou a na klubovém rekordu měl opět obrovský podíl ostrostřelec Kevin Durant. Pod vítězství 109:107 nad domácí Minnesotou se podepsal 32 body. Byl to už jeho 28. zápas s minimálně 25 body za sebou, čímž překonal slavného Allena Iversona, kterému se v roce 2001 podařilo takových utkání 27. Delší šňůru naposledy zaznamenal legendární Michael Jordan, jenž v sezoně 1986/87 odehrál 40 nejméně pětadvacetibodových zápasů v řadě.

Vedle Duranta se blýskl i jeho spoluhráč Russell Westbrook, který s 22 body, 10 doskoky a 14 asistencemi zaznamenal triple double.

Výsledky NBA:
Denver - Boston 114:105, Detroit - San Antonio 109:101 po prodl., Golden State - Atlanta 108:104, Minnesota - Oklahoma City 107:109, New Jersey - Memphis 94:104, New Orleans - Houston 102:94, Orlando - Cleveland 101:95, Phoenix - Sacramento 104:88, Portland - Utah 89:93 po prodl.