Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna v Krakově dlouho vedly, ale nakonec těsně prohrály

23. února 2010 20:31 - KRAKOV

Basketbalistky Frisco Sika Brno v úterý prohrály v prvním čtvrtfinále Evropské ligy v Krakově s domácí Wislou 74:78. Po většinu zápasu měly přitom vývoj pod kontrolou a patnáct minut před koncem vedly o 15 bodů. V bouřlivém prostředí ale nezvládly koncovku. Druhé utkání se hraje v pátek v Brně.

 

Igor Šefr, ČTK

"Byl to z naší strany hodně nešťastný zápas, prohráli jsme nezaslouženě," posteskl si po utkání trenér Brňanek Jan Bobrovský. "Měli jsme hodně střeleckých šancí, v koncovce se nám ale přestala dařit střelba a chybovali jsme. Několikrát jsme v závěru mohli zápas otočit, zradila nás však střelba za tři body a dvakrát jsme ztratili míč," uvedl kouč.

Stejně jako v obou osmifinálových zápasech v Madridu při absenci zraněných opor Žirkové a Kulichové odehrály Brňanky celé utkání pouze v šesti hráčkách. "Hrály výborně, ale v závěru se už projevila únava. Přitom jsme po většinu zápasu soupeřky kombinačně přehrávaly," řekl Bobrovský.

Jednou z hlavních postav v brněnském týmu byla rozehrávačka Jelena Šakirovová, která předcházejících pět sezon odehrála právě v Krakově. Před utkáním dostala od místních funkcionářů velkou kytici a polští fanoušci jí připravili bouřlivé uvítání. "Prostředí ji vybudilo k velkému výkonu, na rozehrávce hrála fantasticky. Dobře střílela Vítečková," uvedl Bobrovský.

Brňanky zaskočily soupeřky hned v úvodu klidem a pohodou. Rychle získaly náskok 19:11 a ve 24. minutě vedly dokonce 54:39. Ještě čtyři minuty před koncem byl stav nerozhodný 72:72. Teprve 16 sekund před koncem dala definitivní pojistku na vítězství Krakova dvěma body bývalá hráčka USK Praha Američanka Burseová.

Čtvrtfinále Evropské ligy basketbalistek, úvodní zápas:
Wisla Krakov - Frisco Sika Brno 78:74 (19:19, 34:43, 56:62).
Nejvíce bodů: Kobrynová, Burseová, Castro-Marquezová po 18, Cohenová 13 - Vítečková 22, Škerovičová 20, Bonnerová 17. McWilliamsová 8. Rozhodčí: Kokainis (Lot.), Halliko (Est.), Anderssonová (Fin.). Trestné hody: 13/8 - 20/16. Fauly: 18:14. Trojky: 6:6. Diváci: 3000. Stav série: 1:0.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty