Rubriky:

Míčové sporty

Bývalý basketbalista Williams jde na pět let do vězení

24. února 2010 11:18 - NEW YORK

Bývalý hvězda basketbalové NBA Jayson Williams byl odsouzen k pěti letům ve vězení. Dvaačtyřicetiletý někdejší hráč New Jersey Nets byl potrestán za zastřelení řidiče své limuzíny z roku 2002.

"Po osmi letech jde za svůj zločin konečně do vězení," řekla státní zástupkyně Paula Dowdová.

Williams zastřelil pětapadesátiletého Costu Christofiho ve svém domě v New Jersey. K činu se podle agentury Reuters přiznal a ve vězení stráví minimálně rok a půl. Poté může být propuštěn na podmínku.

Účastník Utkání hvězd ze sezony 1997/1998 byl už v roce 2004 usvědčen z pokusu o zatajení incidentu, obvinění z úmyslného zabití byl však tehdy zproštěn. Nyní byl Williams odsouzen za zabití z nedbalosti. Řidiče údajně střelil při neopatrné manipulaci se zbraní, když prováděl přátele svým domem.

Basketbalista také čelil žalobě od Christofiho rodiny, dohodl se s ní však na mimosoudním vyrovnání ve výši 2,75 milionu dolarů (asi 52 milionů korun).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.