V NBA se hrála čtyři prodloužení, zvládl ho i Cleveland

NEW YORK

Čtyři páteční zápasy NBA muselo rozhodnout až prodloužení. Hráli ho i basketbalisté nejlepšího týmu soutěže Clevelandu, kteří nakonec v Torontu zvítězili 126:118. LeBron James přispěl k úspěchu hostů 36 body.

Hvězda Clevelandu LeBron James střílí koš.

V nastaveném čase uspěly i týmy Chicaga, New Yorku a Dallasu, jehož rozehrávač Jason Kidd si díky 19 bodům, 17 asistencím a 16 doskokům připsal 104. triple-double v kariéře. V této bilanci je v historickém pořadí NBA třetí.

Necelých šest minut před koncem čtvrté čtvrtiny přitom ještě domácí Atlanta vedla třináctibodovým rozdílem. "Ale oni potom začali mnohem lépe bránit, nám tam několik střel nespadlo a Kidd... To je prostě mistr," ocenil soupeře domácí hráč Jamal Crawford. Nejlepším střelcem Dallasu byl tradičně Němec Dirk Nowitzki, autor 37 bodů.

Velký obrat předvedli také hráči New Orleansu v utkání s Orlandem. To v druhé půli vedlo až osmnáctibodovým rozdílem, nakonec se však z výhry 100:93 radoval domácí tým.

Ve vítězném mužstvu nastřílel David West 40 bodů, ale komentátoři ocenili i výbornou defenzivní práci náhradníka Aarona Graye, který v závěru ubránil největší hvězdu hostů Dwighta Howarda.

Páteční výsledky NBA:
Atlanta - Dallas 103:111 po prodl., Chicago - Portland 115:111 po prodl., Denver - Detroit 107:102, Houston - San Antonio 109:104, LA Lakers - Philadelphia 99:90, Memphis - Charlotte 89:93, New Orleans - Orlando 100:93, Oklahoma City - Minnesota 109:92, Phoenix - LA Clippers 125:112, Sacramento - Utah 103:99, Toronto - Cleveland 118:126 po prodl., Washington - New York 116:118 po prodl.