Bryantovi se střelecky nedařilo, Lakers přesto vyhráli

LOS ANGELES

Basketbalisté Los Angeles Lakers otočili v NBA nedělní zápas s Denverem i přesto, že jejich hlavní hvězdě Kobemu Bryantovi se tentokrát střelecky nedařilo. Zastoupili ho však spoluhráči v čele se střídajícím Lamarem Odomem. Především zásluhou jeho 20 bodů obhájce titulu v závěrečné čtvrtině vybojoval výhru 95:89.

Basketbalista Kobe Bryant

Dvojnásobný král střelců NBA Bryant za celý zápas trefil jen tři ze 17 střeleckých pokusů. Postupem času proto začal raději připravovat střelecké příležitosti svým spoluhráčům a nasbíral 12 asistencí. V klíčové chvíli navíc svůj tým podržel při střelbě trestných hodů, když tři minuty před koncem poslal Lakers do vedení 91:89 a upravil svůj střelecký účet na 14 bodů (z toho osm z trestných hodů).

"Tak trochu jsem si zatrénoval na play off. Jak jsem dostal míč, hned mě zdvojili. Tak jsem to poslal spoluhráčům. Hlavní je, že jsme vyhráli," řekl Bryant.

Ani 41 bodů Amarea Stoudemirea neodvrátilo porážku Phoenixu 110:113 na hřišti San Antonia. Suns tak prohráli poprvé po šesti zápasech. Naopak již posedmé za sebou vyhrál Dallas, který zvítězil 108:100 nad Oklahomou. Šestatřiceti body se na tom podílel Dirk Nowitzki.

Nedělní výsledky NBA:
Atlanta - Milwaukee 106:102 po prodl., Dallas - New Orleans 108:100, LA Lakers - Denver 95:89, New Jersey - Washington 85:89, Oklahoma City - Toronto 119:99, Orlando - Miami 96:80, Sacramento - LA Clippers 97:92, San Antonio - Phoenix 113:110.