Favorizovaní házenkáři Dukly i Zubří na úvod play-off vyhráli

Čtvrtfinále extraligy házenkářů odstartovalo výhrami favoritů. Vítěz základní části Dukla Praha porazila Kopřivnici hladce 32:21, zatímco Zubří zdolalo Jičín 25:22. Oba vítězné týmy mohou série ukončit ve středu na hřištích soupeřů. V neděli rozehrají své souboje další dvě dvojice Karviná - Plzeň a Hranice - Lovosice.

Dukla od začátku utkání vedla a sérií pěti branek donutila hostujícího trenéra Bartoně vybrat si za stavu 7:2 oddechový čas. Pětibrankový náskok si domácí hráči udrželi až do konce prvního poločasu. I po pauze se hrálo nadále podle not Dukly.

Zubří vykročilo za zopakováním loňské finálové účasti úspěšně především díky dobré defenzivě, přes kterou se Jičín v první půli jen těžko prosazoval. Ve 22. minutě domácí vedli již 10:3. Na začátku druhého poločasu se hostům povedlo snížit na rozdíl čtyř branek, ale Zubří mělo zápas pod kontrolou. Osm minut před koncem vedlo již 23:16, Jičín v závěru jen zmírnil porážku.