Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Českých Budějovic porazili Zlín i podruhé

15. března 2010 21:24 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Volejbalisté Českých Budějovic porazili Zlín i ve druhém čtvrtfinálovém utkání a pouze jedna výhra je dělí od postupu do semifinále. Obhájci titulu v pondělí na domácí palubovce zvítězili 3:1 na sety.

 

David Veis, ČTK

Úvodní set se odehrával zcela v režii favorizovaného Jihostroje. Tým trenéra Petra Broma od začátku do konce vedl a vyhrál 25:18. Ve vedení byli Českobudějovičtí i ve druhém setu, ale tříbodové vedení 10:7 je příliš ukolébalo, Zlín vycítil šanci a skóre obrátil - blokařské úlovky si na své konto připisoval především Skyba. Trenér Brom vyměnil Filu za Michálka a skóre se znovu srovnalo. Domácí nevyužili několik setbolů, zato Zlín ukončil set zablokováním Macha.

Kormidlo dlouho vyrovnaného třetího setu natočila směrem na jihočeskou stranu až Čajanova série skvělých servisů. Získané vedení už Jihostroj nepustil a sadu získal poměrem 25:22. Favorit se dostal do tempa, smečařsky se prosazoval především opět Čajan, a proto ho nahrávač Sládeček často vybízel k útokům, což vedlo k vítězství 25:19 v sadě čtvrté.

"Chtěli jsme zlepšit servis a přihrávku. To se podařilo. Udělali jsme méně chyb a hlavně jsme ustáli dobré podání Zlína. Řekli jsme si koho a co bránit, což se nám kromě druhého setu dařilo. Dobře hrál Čajan, nenápadný, ale dobrý byl i Habada. A Sládeček se své role zhostil dobře," uvedl domácí kouč Brom, jehož zlínský protějšek Roman Macek žehral na ztrátu koncepce hry středem sítě.

Čtvrtfinále play-off extraligy volejbalistů - 2. zápas:
České Budějovice - Zlín 3:1 (18, -26, 22, 19)

Rozhodčí: Labašta, Pejpal. Čas: 111 minut. Diváci: 800. Stav série: 2:0.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty