Basketbalistky USK Praha vyřadily ve třech duelech Hradec Králové

Basketbalistky ZVVZ USK Praha postoupily do semifinále první ligy. V třetím čtvrtfinálovém utkání dnes zvítězily v Hradci Králové téměř padesátibodovým rozdílem 112:65.

Lindsay Whalenová z USK Praha v utkání Evropské ligy basektbalistek proti Chorzóvu.

Už po úvodní desetiminutovce vedly favorizované Pražanky o 19 bodů. "Škoda velkého množství neproměněných šancí. Mrzí mne výkon v první čtvrtině," prohlásil domácí trenér Miroslav Volejník. Jeho protějšek Lubor Blažek uvedl, že o výsledku rozhodl první poločas. "V druhé části jsme plynule navyšovali své vedení," konstatoval trenér vítězek.

USK doplnil v semifinále své tradiční rivalky z týmu Frisco Sika Brno, další série pokračují v sobotu. V třetím duelu o udržení poprvé vyhrála Sparta nad VŠ Praha.

Basketbalová liga žen:
Čtvrtfinále - 3. zápas:
Hradec Králové - ZVVZ USK Praha 65:112 (19:38, 37:60, 53:85)
Nejvíce bodů: Nováková a Pochobradská po 15, Steffanová 10 - Kiretaová a Pecková po 17, Bartoňová 16, Šujanová 15, Elhotová 11, Kublinová a LeDréanová po 10. Rozhodčí: Válek, Šikner. Trestné hody: 9/7 - 31/26. Fauly: 23:15. Pět chyb: 40. Zavázalová (Hradec Kr.). Trojky: 4:6. Diváci: 171. Nejlepší hráčka: Bartoňová. Konečný stav série: 0:3.
O udržení - 3. zápas:
BA Sparta - VŠ Praha 81:48 (24:10, 48:17, 70:35)
Nejvíce bodů: Drachovská 20, Muchová a Wallaceová po 18 - Štěpánová 10, Kuthanová a Bristolová po 7. Stav série: 1:2.