Paul nehrál pětadvacet zápasů, pak se vrátil a pomohl New Orleansu k výhře

NEW YORK

Basketbalista Chris Paul má za sebou úspěšný návrat do NBA. Na palubovce se objevil po pětadvacetizápasové pauze, zaviněné zraněním kolena, a 11 body pomohl New Orleansu k pondělnímu vítězství 115:99 nad hostujícím Dallasem.

Basketbalista New Orleans Chris Paul (vlevo) uniká hráči Dallasu.

"Vyhráli jsme a já jsem rád, že jsem zpátky. Na body jsem vůbec nemyslel, prostě jsem si jenom chtěl zahrát," řekl čtyřiadvacetiletý Paul, který odehrál 21 minut.

"Ptal jsem se, jestli můžu hrát déle, ale nedovolili mi to. Bylo to, jako kdybych měl mobil, na kterém by mi ubýval kredit. Takže o poločase jsem věděl, že už mi zbývá jen dvanáct minut," dodal trojnásobný účastník Utkání hvězd.

Důležitý souboj o play off zvládli hráči San Antonia, kteří porazili Oklahomu 99:96. Spurs za výhrou nasměroval 27 body George Hill, což byl jeho nejlepší výkon v kariéře, domácím naopak nepomohlo ani 45 bodů Kevina Duranta.

Další porážku zaznamenalo New Jersey, tentokrát podlehlo 89:99 Miami a opět se přiblížilo nelichotivému rekordu NBA. Pokud Nets nechtějí překonat výkon Philadelphie, která v sezoně 1972/73 vyhrála jen devět zápasů, musejí ve zbývajících 12 utkáních alespoň dvakrát zvítězit. New Jersey má momentálně bilanci sedm výher a 63 porážek.

Výsledky NBA:
Chicago - Houston 98:88, Golden State - Phoenix 131:133, Milwaukee - Atlanta 98:95, Minnesota - Toronto 100:106, New Jersey - Miami 89:99, New Orleans - Dallas 115:99, Oklahoma City - San Antonio 96:99, Philadelphia - Orlando 93:109, Sacramento - Memphis 85:102, Utah - Boston 110:97.