Rubriky:

Míčové sporty

Liberečtí volejbalisté v semifinále Vyzývacího poháru prohráli

27. března 2010 21:17 - PERUGIA

Volejbalisté Dukly Liberec budou hrát ve Vyzývacím poháru o třetí místo. V semifinále závěrečného turnaje v Perugii v sobotu Severočeši prohráli s Mladostí Záhřeb 0:3. Jejich nedělním soupeřem bude SCC Berlín, Záhřeb se ve finále utká s domácí Perugií.

Svěřenci trenéra Michala Nekoly se od začátku potýkali s nepříjemným záhřebským servisem. Mladí Chorvati také výrazně lépe blokovali a úvodní set pro sebe bez větších potíží rozhodli poměrem 25:18.

Soupeř v útoku dál úspěšně střídal razantní smeče s technickými údery a trenér Nekola při oddechových časech marně vyzýval hráče k větší bojovnosti v obraně. Na dynamickou hru protivníka Liberec nenašel protizbraň a druhou sadu dokázal lehce zdramatizovat až v závěru, kdy odvrátil tři setboly.

Nadějný začátek třetího dějství se pak ukázal být jen chvilkovým vzepětím. Záhřeb tříbodovou ztrátu rychle smazal a pokračoval v nemilosrdném rozvracení liberecké přihrávky. Dukla se přesto držela až do stavu 18:18, v závěru ale několikrát po sobě selhala v útoku.

V prvním semifinále se představili tři čeští reprezentanti a z postupu se radoval domácí univerzál Jan Štokr, jenž se postaral o 16 bodů Perugie a byl v tomto ohledu nejlepším hráčem zápasu. V poraženém berlínském týmu nastoupili nahrávač Jaroslav Škach i Martin Kryštof na liberu.

Volejbalisté Liberce jsou ve Final Four evropské pohárové soutěže po pěti letech, mezitím se to žádnému jinému českému celku nepodařilo. V roce 2005 Dukla skončila v tehdejším Klubovém poháru na třetím místě.

Semifinále Vyzývacího poháru volejbalistů v Perugii:
Mladost Záhřeb - Dukla Liberec 3:0 (18, 21, 20), RPA Perugia - SCC Berlín 3:0 (14, 21, 24).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty