Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Dukly Liberec skončili ve Vyzývacím poháru čtvrtí

28. března 2010 15:43 - PERUGIA

Volejbalisté Dukly Liberec odjedou z Final Four Vyzývacího poháru bez pomyslné medaile. Na závěrečném turnaji v Perugii svěřenci trenéra Michala Nekoly podlehli v neděli v utkání o bronz SCC Berlín 1:3 a skončili čtvrtí. Vítězem se stala domácí Perugia.

Severočeši tak nedokázali navázat na své třetí místo z roku 2005 v tehdejším Klubovém poháru. Od té doby se žádný jiný český celek v evropských pohárových soutěžích do Final Four neprobojoval.

Nekola uznal, že sobotní semifinále s Mladostí Záhřeb se jeho týmu vyloženě nepovedlo, ale v neděli už byl s výkonem mnohem spokojenější. "Řekli jsme si, že zkusíme zabojovat a ukážeme, že volejbal hrát umíme. Byl to naprosto vyrovnaný zápas, s tím jsem byl spokojený, bohužel až na ten výsledek," řekl.

Úvodní set zápasu o třetí místo Dukle vyšel, pak ale převzal taktovku soupeř, za nějž nastoupili i český nahrávač Jaroslav Škach a libero Martin Kryštof. Berlín vyrovnal na 1:1 a slibný náskok si vybudoval také v průběhu třetí sady, avšak liberečtí hráči zabojovali a v dlouhých výměnách ztrátu smazali.

Důležitou koncovku však Liberec nezvládl. Soupeři zajistilo dvoubodové vedení Fuchsovo eso na 23:21 a Berlín pak už sadu zkušeně dokormidloval k vítězství. Podobný průběh měl i čtvrtý set, v němž Dukla po nepovedeném začátku postupně dotahovala, ale když se jí to konečně povedlo (17:17), srazila ji definitivně do kolen další tříbodová berlínská série.

"Ve třetím setu jsme po tom vyrovnání udělali tři hrubé chyby, ve čtvrtém jsme neměli ideálně přihráno a oni nás ubránili. Ale dneska jsme dokázali, že ani v Evropě nejsme žádní outsideři. To je velká zkušenost a může nám to pomoct v naší lize," prohlásil trenér Nekola.

Ve finále Perugia s českým reprezentačním univerzálem Janem Štokrem přehrála  liberecké přemožitele ze Záhřebu a získala cennou trofej.

Závěrečný turnaj Vyzývacího poháru volejbalistů v Perugii
O 3. místo:
SCC Berlín - Dukla Liberec 3:1 (-22, 19, 23, 22)
Čas: 107 min. Diváci: 170. Sestava Liberce: Kotrch, Novák, Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, libero Ticháček - Jeslínek, Vodvárka, Jůna. Trenér: Nekola.

Finále:

RPA Perugia - Mladost Záhřeb 3:0 (12, 13, 20).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty