Míčové sporty

Washington s Minnesotou ukončily v NBA série 16 porážek

1. dubna 2010 09:03 - WASHINGTON

Basketbalisté Washingtonu a Minnesoty se po měsíci znovu dočkali v NBA vítězství poté, co předchozích 16 zápasů prohráli. Ve středečních duelech nepříznivé série protrhli. Washington zdolal 96:91 New Orleans a Minnesota přehrála 108:99 další trápící se tým Sacramento.

Gerald Herbert, ČTK/AP

O triumf Washingtonu se zasloužil především Mike Miller, který si 27 body vytvořil sezónní maximum. Wizards se především povedlo ubránit hvězdu soupeře Chrise Paula, který si připsal pouze osm bodů a devět asistencí.

Již devátou výhru v řadě si připsal Phoenix, který bez problémů porazil poslední New Jersey 116:105, když dal prostor i hráčům z lavičky. Na výhře se výrazně podílel rozehrávač Steve Nash, který si připsal 24 bodů a 14 asistencí, o bod méně měl Jason Richardson.

Basketbalista Phoenixu Jason Richardson (23) patřil v utkání s New Jersey mezi hvězdy. Basketbalista Phoenixu Jason Richardson (23) patřil v utkání s New Jersey mezi hvězdy. foto: ČTK/AP/Bill Kostroun

Los Angeles Lakers se příliš nevydařila série pěti zápasů na hřištích soupeřů, během níž zvítězili jen dvakrát. Naposledy prohráli v Atlantě 92:109, nestačilo jim ani 28 bodů Kobeho Bryanta. Za domácí si 25 bodů připsal Joe Johnson.

Toronto přiživilo šanci na play off

Šanci na play off přiživilo Toronto, které vyhrálo 114:92 nad Los Angeles Clippers a na osmém místě má náskok dvou výher před Chicagem. K prvnímu triumfu po třech domácích prohrách pomohl Chris Bosh, který zaznamenal 34 bodů a 11 doskoků.

Ještě dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny Clippers vedli 75:74, jenže zbytek zápasu vyhrálo Toronto 40:17. "V první půli jsme hráli velmi dobře. Pak jsme ale nepochopitelně vyklidili palubovku a oni toho dokonale využili. Výhru si zasloužili. Bojují o play off a vítězství chtěli více než my," řekla hvězda Clippers Chris Kaman.

Nejlepší střelecké představení večera předvedl autor 37 bodů Kevin Durant, jenž pomohl Oklahomě City k triumfu 109:104 nad Bostonem Celtics.

Výsledky NBA:
Atlanta - LA Lakers 109:92, Boston - Oklahoma City 104:109, Charlotte - Philadelphia 103:84, Cleveland - Milwaukee 101:98, Detroit - Miami 81:98, Memphis - Dallas 102:106 po prodl., Minnesota - Sacramento 108:99, New Jersey - Phoenix 105:116, New Orleans - Washington 91:96, Portland - New York 118:90, San Antonio - Houston 119:102, Toronto - LA Clippers 114:92, Utah - Golden State 128:104.

Časová osa: Míčové sporty