Volejbalistky Prostějova, Frýdku-Místku a Brna jsou v semifinále

Volejbalistky Prostějova, Frýdku-Místku a Brna si v nejkratší možné době zajistily postup do semifinále domácí extraligy. Své soupeře dnes porazily po dvou domácích čtvrtfinálových výhrách i potřetí. To se naopak nepovedlo Olympu Praha, který po prohře 2:3 v Olomouci bude usilovat o třetí výhru ve čtvrtek.

Nejsnáze prošly mezi nejlepší čtyřku volejbalistky Brna, které Ostravě povolily v každém setu maximálně 18 bodů. "I když jsme do Ostravy jeli s obavami, dnešní výkon byl nejlepší z celé série a zaslouženě jsme vyhráli," radoval se kouč Ondřej Marek.

Brňanky se nyní mohou těšit na sérii s Frýdkem-Místkem. Ten vyhrál dnes na Slavii 3:2, přestože po dvou setech prohrával 0:2. Dramatický duel rozhodl až v tie-breaku 15:11. "Z výsledku jsem samozřejmě zklamán, od třetího setu jsme Frýdku přenechali iniciativu, rozhodla větší hráčská kvalita. Děvčatům však musím poděkovat za bojovnost a snahu," shrnul kouč Pražanek Jiří Vojík.

Úřadující mistr z Prostějova dominoval ve Šternberku úvodním dvěma setům, úvod třetího dějství ale zaspal a domácí hráčky toho využily k trháku. Prostějovské volejbalistky ale šňůrou bodů v polovině setu vyrovnaly a dotáhly zápas rychle k postupovému konci.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy žen - 3. zápasy:
Ostrava - Brno 0:3 (-18, -18, -14)
Rozhodčí: Došlík, Z. Grabovský. Čas: 70 min. Diváci: 250. Konečný stav série: 0:3.
Slavia Praha - Frýdek-Místek 2:3 (23, 24, -18, -18, -11)
Rozhodčí: Záhorcová, Bydžovský. Čas: 113 min. Diváci: 100. Konečný stav série 0:3.
Olomouc - Olymp Praha 3:2 (21, -18, 15, -23, 9)
Rozhodčí: Hudík, Labašta. Čas: 118 min. Diváci: 400. Stav série: 1:2.
Šternberk - Prostějov 0:3 (-17, -16, -21)
Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 66 min. Konečný stav série: 0:3.