Dallas si zajistil prvenství v divizi, Nowitzki nastřílel 40 bodů

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu si v NBA zajistili prvenství v Jihozápadní divizi. Mavericks v pátek zvítězili 83:77 v Portlandu a autor 40 bodů Dirk Nowitzki se sám postaral téměř o celou polovinu střeleckého součtu hostů. Ti porazili Portland poprvé v sezoně.

Z prvního místa v tabulce Západní konference už nikdo nesesadí obhájce titulu Lakers, kteří i bez zraněného Kobeho Braynta zvítězili v Minnesotě. Zato ve Východní konferenci se divizním lídrům nedařilo. Boston doma podlehl Washingtonu 96:106, nejlepší tým celé soutěže Cleveland nastoupil proti Indianě s náhradníky a prohrál o tři body.

Až druhé prodloužení rozhodlo zápas mezi New Jersey a Chicagem, domácí nakonec zvítězili 127:116. Triple-double za 27 bodů, 13 doskoků a deset asistencí si připsal Terrence Williams, přestože v zahajovací sestavě Nets chyběl.

Chicago prohrálo v druhém nastavení jednoznačně 4:15 a v boji o poslední volné místo v play off má tři zápasy před koncem základní části soutěže nadále stejnou bilanci jako Toronto. To neuspělo v Atlantě, kde Raptors po slibném začátku inkasovali v druhé čtvrtině 45 bodů.

NBA:
Atlanta - Toronto 107:101, Boston - Washington 96:106, Cleveland - Indiana 113:116, Houston - Charlotte 97:90, Miami - Detroit 99:106, Minnesota - LA Lakers 88:97, New Jersey - Chicago 127:116 po druhém prodl., New Orleans - Utah 103:114, Oklahoma City - Phoenix 96:91, Orlando - New York 118:103, Philadelphia - Milwaukee 90:95, Portland - Dallas 77:83, San Antonio - Memphis 99:107.