Rubriky:

Míčové sporty

Kladenští volejbalisté postoupili do finále extraligy

13. dubna 2010 20:37 - KLADNO

Kladenští volejbalisté postoupili do finále extraligy a o titul se utkají s libereckou Duklou. Středočeši v semifinále vyřadili obhájce titulu z Českých Budějovic 4:1 na zápasy, v domácím prostředí dnes zakončili sérii výhrou 3:0.

Finálová série na čtyři vítězství začne 23. dubna v Liberci, který vyhrál základní část soutěže. Dukla čeká na mistrovský titul sedm let, Kladno naposledy v extralize triumfovalo v roce 2005.

Trenér vítězů Jindřich Licek viděl příčinu úspěchu v tom, že jeho tým v sobě v koncovkách hned sedmi setů v celé sérii našel víc zdravé drzosti. "Toho si cením. Kluci se nebáli solit servis. To je naše velká zbraň. Dostáváme tak soupeře do defenzivy. Samozřejmě pakliže ten dobře nepřihraje, je naše obrana na síti o to snazší. Ve finále s Libercem se domnívám, že jak soupeř tak my máme stejné ambice," řekl po utkání.

Českobudějovický kouč Petr Brom přivedl Jihostroj k třem titulům za sebou. Nyní vítězná série skončila. "V oněch sedmi setech slavila úspěch zdravá drzost a žádné psychické zábrany ze strany mládí Kladna. To v našem vzájemném souboji rozhodlo v jeho prospěch," prohlásil.

Jedním z hlavních strůjců kladenského postupu byl nahrávač Braňo Skladaný. Ten přitom přiznal, že měl z dnešního utkání trochu strach. "Laboruji totiž se zraněním zad. Do utkání jsem musel nastoupit s utišujícími léky na bolest. Samozřejmě že mám radost z toho, že jsme nemuseli cestovat k dalšímu utkání do Budějovic. Doufám jen, že budu zdravotně zcela v pořádku na finále proti Liberci," poznamenal.

Nahrávač poraženého týmu Michal Sládeček uznal, že Kladenští přehráli hosty servisem. "Tím nám komplikovali přihrávku, takže jsme neměli takový útok, jaký bychom chtěli. Musíme přiznat, že Kladno postoupilo do finále zcela po zásluze. Můžeme jen litovat, že jsme v řadě setů neuhráli koncovky," řekl.

Utkání pozorně sledoval i trenér libereckých finalistů Michal Nekola. "Domnívám se, že Kladenští slavili úspěch proto, že byli odvážnější na servisu. Musím vyslovit absolutorium mladým hráčům Kladna, šli odvážně i do komplikovaných míčů na síti. Nebude to sice snadné, ale domnívám se, že máme na to, abychom proti Kladnu uspěli," uvedl Nekola.

Semifinále play off extraligy volejbalistů, 5. utkání:
Kladno - České Budějovice 3:0 (27, 24, 16)
Rozhodčí: Fink, Rychlík. Čas: 84 min. Diváci: 850. Konečný stav série: 4:1

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty