Brněnským basketbalistkám chybí k titulu jedna výhra

Brněnským basketbalistkám chybí jediná výhra k zisku ligového titulu. Ve druhém finálovém utkání tým Frisco Sika zvítězil v hale loňských mistryň z USK Praha 86:75 a v sérii vede 2:0. Ve středu může Brno v domácím prostředí získat čtrnáctý titul v historii.

Hanu Horákovou z Brna (vpravo) brání Evanthia Maltisová z USK Praha.

Podobně jako v prvním finálovém zápasu rozhodla i v neděli až závěrečná čtvrtina. Do ní ještě vstupovaly s minimálním náskokem domácí vysokoškolačky, ale závěrečnému náporu svěřenkyň Jana Bobrovského neodolaly. S 31 body byla nejlepší střelkyní duelu Američanka De Wana Bonnerová z vítězného týmu.

"Rozhodovalo se čtyři minuty před koncem, kdy Brno získalo mírný náskok, který je uklidnil. Naopak náš tým znervózněl a už se mu nepodařilo výsledek zápasu otočit," prohlásil asistent trenéra USK Ivan Beneš.

Finále play off basketbalové ligy žen:
ZVVZ USK Praha - Frisco Sika Brno 75:86 (20:21, 46:40, 64:63)
Nejvíce bodů: Maltsiová 16, Whalenová 15, LeDréanová a Houstonová po 10 - Bonnerová 31, McWilliamsová 21, Škerovičová 14. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Hruša. Trestné hody: 13/8 - 35/31. Fauly: 23:17. Pět chyb: 34. Elhotová - 37. Horáková. Trojky: 7:3. Diváci: 687. Nejlepší hráčka: Bonnerová. Stav série: 0:2.