Rubriky:

Míčové sporty

Hvězdný LeBron James rozhodl zápas s Chicagem prakticky sám

20. dubna 2010 08:25 - NEW YORK

Hvězdný LeBron James zařídil basketbalistům Clevelandu druhé vítězství v sérii 1. kola play off NBA proti Chicagu. Celkem čtyřiceti body, osmi asistencemi a osmi doskoky prakticky sám rozhodl o výhře favorita 112:102.

 

Tony Dejak, ČTK/AP

Na rozdíl od prvního duelu však Chicago dlouho odolávalo a po třetí čtvrtině byl stav vyrovnaný 77:77. Jazýčkem na vahách se ukázalo nasazení náhradníka Jamaria Moona, jenž z pěti trojkových pokusů čtyřikrát zamířil přesně. "Po druhé z nich jsem si připadal, jako bych střílel do oceánu. Spoluhráči mi věřili a já začal věřit i sám sobě," usmíval se hráč, jehož sezónní průměr nepřesáhl pět bodů na zápas.

Noah zase řádil, ale nestačilo to 

Hráči Bulls předvedli možná nejlepší výkon v sezóně, na vítězství to ale opět nestačilo. Pod košem řádil Joakim Noah, s 25 body a 13 doskoky nejlepší hráč hostů. "Budeme bojovat dál. To je jediné, co můžeme dělat," slibuje po skvělém zápase hostující křídlo Derrick Rose.

Nejlepším hráčem Chicaga byl Joakim Noah (uprostřed). Nejlepším hráčem Chicaga byl Joakim Noah (uprostřed). foto: ČTK/AP/Mark Duncan

Ve druhém pondělním utkání se o vedení dlouho přetahovali hráči Denveru a Utahu, nakonec se z výhry 114:111 a vyrovnání série na 1:1 radovali Jazzmani. Denveru nepomohlo ani 32 bodů Carmela Anthonyho.

Denveru k vítězství nepomohlo ani 32 bodů Carmela Anthonyho (vpravo). Denveru k vítězství nepomohlo ani 32 bodů Carmela Anthonyho (vpravo). foto: ČTK/AP/Jack Dempsey

Výsledky 1. kola play off NBA
Východní konference - 2. zápas:
Cleveland - Chicago 112:102 (stav série 2:0).
Západní konference - 2. zápas:
Denver - Utah 111:114 (stav série 1:1).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty