Rubriky:

Míčové sporty

Liberecké volejbalisty srazil první set, Kladno finále vyrovnalo

24. dubna 2010 20:24 - LIBEREC

Druhý finálový zápas extraligy volejbalistů se stal nečekaně jednoznačnou záležitostí hostujícího Kladna, které v Liberci vyhrálo hladce 3:0 na sety a odpovědělo na páteční vítězství Dukly. Za vyrovnaného stavu 1:1 budou mít obhájci stříbrných medailí výhodu domácího prostředí v příštích dvou zápasech, které se hrají v pátek a v sobotu.

Druhé finále nabídlo tisícovce diváků úplně jiný zápas než v pátek. O vývoji celého utkání v podstatě rozhodl první set, který se rozhodoval v nervy drásající koncovce. V ní měla Dukla čtyři setboly, ale ani jeden neproměnila. Hosté poté otočili skóre ve svůj prospěch a úvodní sadu vyhráli 30:28.

Druhý set domácí vítězové základní části vůbec nezvládli a prohráli 11:25. Ani ve třetí sadě už se liberečtí volejbalisté nevzchopili a prohráli opět hladce 18:25.

"Rozhodl vyrovnaný první set, který jsme ztratili v koncovce. Od druhého setu jsme úplně odešli," přiznal trenér Liberce Michal Nekola. "Kladno naopak výborně podávalo, my jsme nezvládali nic. Je to sice 1:1, ale já pevně věřím, že na Kladně aspoň jednou vyhrajeme. Od začátku jsem říkal, že tahle série bude dlouhá," dodal.

Kladenský kouč Jindřich Licek očekává zajímavý průběh finále i v dalších zápasech. "Tohle je pravé play off. Vzpomněl jsem si na naši sérii s Budějovicemi. Po prvním setu soupeř vytuhl podobně jako my včera," řekl Licek.

Finále play off volejbalové extraligy mužů - 2. zápas:
Dukla Liberec - Kladno 0:3 (-28, -11, -18)
Rozhodčí: Antušák, Pecháček. Čas: 86 min. Diváci: 1070. Stav série: 1:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty