Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Veselý letos do NBA nepůjde, zůstane v Bělehradu

26. dubna 2010 13:50 - PRAHA

Basketbalista Jan Veselý se nebude ucházet o místo v letošním draftu do zámořské NBA, byť měl velkou šanci, že se po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi stane třetím českým hráčem v nejlepší soutěži světa. Čerstvě dvacetiletý hráč dnes oznámil, že i v další sezóně zůstane v Partizanu Bělehrad, s nímž si druhý květnový víkend zahraje ve Final Four Evropské ligy. Veselý však zároveň upozornil na to, že se do NBA stejně chce brzy dostat.

 

archiv Jana Veselého

Nejméně další rok však zůstane v srbském klubu, kde si za poslední dva roky udělal velké jméno a v této euroligové sezóně byl vyhlášen druhým největším talentem hned po hvězdném rozehrávači Barcelony Rickym Rubiovi. "Zahrát si v NBA je můj sen od doby, co jsem začal hrát basket. Ale abych na to byl dokonale připravený, musím pokračovat v tvrdé dosavadní práci, abych si to přání vyplnil v blízké budoucnosti," citoval v pondělí Veselého server draftexpress.com.

Veselý řešil možnost svého vstupu na draft NBA celou sezónu, v níž se stal jedním z klíčových tahounů Partizanu. Podle odborníků měl dva metry a deset centimetrů vysoký rodák z Ostravy šanci umístit se v draftu vysoko v prvním kole. Pokud by se jej chtěl zúčastnit, musel by se rozhodnout do dnešní šesté hodiny ranní, kdy vypršela uzávěrka pro hráče působící v Evropě.

Rozhodnutí po konzultaci s rodinou, trenérem a agentem

Podle specializovaného serveru draftexpress.com je krok Veselého překvapením. I proto, že při předpokládané vysoké pozici v prvním kole draftu mohl mít garantovanou tříletou smlouvu se zámořským klubem.

Veselý nakonec dospěl k rozhodnutí po dohodě s rodinou, trenérem Partizanu Dušanem Vujoševičem a svým agentem Alexanderem Raškovičem. "Ti všichni v minulosti podpořili každé mé rozhodnutí, stejně jako to nejít na letošní draft NBA. Basketbal je můj život, chci dál pokračovat ve svém zlepšování v Partizanu. Od doby, co jsem přišel, se tady ke mně všichni chovali skvěle - trenér, lidé v klubu, spoluhráči i nejlepší fanoušci na světě. Bělehrad je i proto místo, které budu nazývat svým domovem," vyznal se Veselý, který v sobotu oslavil 20. narozeniny.

Podle agenta Raškoviče Veselému, který by měl být oporou reprezentace při letním snažení o postup z B-skupiny mistrovství Evropy, další setrvání v Partizanu neublíží. "Setrvání v Partizanu s trenérem mu zřejmě pomůže ještě k vylepšení pozice v draftu do NBA v roce 2011. Věřím, že se Jan rozhodl správně pro to, aby se stal ještě větší osobností a lepším hráčem. Dělá velké kroky dopředu, jeho čas přichází," uvedl Raškovič.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty